Diller

Sevgi Evleri Eğitim Seminerleri

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Çocuk Evleri Sitesinde korunma altında olan 0-18 yaş grubu çocuklara yönelik, profesyonelce hizmet vermek, psiko sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak ve akademik başarılarının yükseltmek amacıyla, bu sitede kalan çocuklara hizmet veren personel için program düzenlenmiştir.   Programın içeriğinde yer alan dersler “Değerler Eğitimi, Sanal Dünyanın Tehditleri ve Korunma Yolları, Çocuklarda Cinsel İstismar Durumunda Bildirim ve Mahremiyet Eğitimi, Ruh Sağlığını Etkileyen Faktörler ve Çocukluk Çağı Travmaları, Öfke Kontrolü ve Krize Müdahale, Serbest Zamanı Etkili Değerlendirme ve Sosyal Beceri Eğitimi, Bağımlılık ve Korunma Yolları, Akademik Başarı ve Motivasyon Yolları, Çocuk ve Ergenlerle Etkili İletişim, Çocukla Nitelikli Zaman Geçirme ve Etkinlik Örnekleri, Riskli Davranışları Fark etme ve Başa Çıkma Yolları, Tükenmişlik Sendromu ve Baş etme Yolları vb. ” konularını içermiştir. 

  Programda yer alan dersler Yrd. Doç. Dr. Tuncay Yavuz Özdemir, Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Özdemir, Yrd. Doç. Dr.  Burcu Gezer Şen, Yrd. Doç. Dr. Mustafa  Savcı, Yrd. Doç. Dr. Yasin Demir, Yrd. Doç. Dr.  Eyüp Bozkurt, Arş. Gör. Mustafa Pamuk, Arş. Gör. Süleyman Eren Yürük ve Arş Gör. Rüstem Hayli  tarafından başarı ile yürütülmüştür.  

Sevgi evleri yetkililerinden alınan bilgi doğrultusunda son derece başarılı bir şekilde yürütülen program için görev alan tüm akademisyen arkadaşlara teşekkür ederiz.